יבוא אישי קרוואן – גרור סגור מגורים

משרדי הרישוי מענים את אזרחי מדינת ישראל! 

למה לא שירות בטלפון? 

שרת התחבורה מרב מיכאלי הגיע הזמן שתעשי משהו בשבילנו האזרחים הקטנים שסובלים ממשרדי הרישוי סבל נוראי במשך שנים רבות. למה לא שירות טלפוני כפי שהיה עד לא מכבר. הרי זה יחסוך למשק מיליוני שעות עבודה מבוזבזות בנסיעה חניה והמתנה. זה יחסוך עשרות מיליוני שקלים ביטול אולמות קבלת קהל. זה יוריד את העומס בכבישים. אז למה לא שירות בטלפון? ! וכמובן הכי טוב שירות מקוון!  

היום 29/8/2021 הכנסתי לרשימת היצרנים המוכרים בישראל, מערכת מסלול, את יצרן הקרוואנים האנגלי “אלדיס” תודה רבה למהנדס אנוואר בשיר שעשה זאת תוך סוף שבוע אחד.  בד”כ עושה את זה מהנדס עמירם בן חיים האחראי לקרוואנים אבל הוא היה  בחופשת מחלה, שיהיה בריא. מהנדס עמירם בן חיים נותן שירות מצטיין בנושא יבוא אישי של קרוואנים ניתן לפנות אליו בכל שאלה, תשלחו לו מייל , נמצא באתר משרד התחבורה.  ביקשתי ממהנדס אנואר בשיר ביום רביעי והיום יום ראשון זה  כבר באתר. זו פעם שנייה שאני עושה זאת, הקודם, בינואר 2021 ,  הכנסתי את היצרן האנגלי ביילי, לקח לי שבועיים להכניס אותו, הייתה תקלה במערכת. חשוב מאוד לבדוק עם יצרן הקרוואנים נמצא במערכת שער עולמי, ואם לא זה יכול לגרום עיכוב בתהליך של יבוא אישי קרוואן. 

אתם מוזמנים לשיחת ייעוץ קצרה בנושא יבוא קרוואנים לישראל. אך לפני שמתקשרים נא לקרוא את 4  דברים החשובים ביבוא קרוואן לישראל   +   נוהל יבוא קרוואן המצ”ב.  תשובות לשאלות לגבי יבוא קרוואנים לישראל נא לשלוח לי בווטאסאפ    –   מוטי בר-נס  050-9009700

נוהל יבוא קרוואן ביבוא אישי – מסחרי והצעת מחיר

לפני הכל אני ממליץ לבדוק קרוואן בארץ אצל יבואן, יש גם מציאות.  ואם אין לך מושג מה זה קרוואן אז הכי טוב לשכור קרוואן תשכור ליומיים שלושה כדי לקבל מושג מה זה קרוואן ורק אח”כ תעשה יבוא אישי לקרוואן, או בהגדרתו ע”פ משרד התחבורה גרור סגור למגורים. 

פלמינגו שחור השכרת קרוואנים ומועדון    03-3083330 

4  דברים חשובים לגבי יבוא אישי של קרוואן 

א. קרוואן עד גיל 8 חודשים מתאריך ייצור. תאריך ייצור הקרוואן רשום במסמך C.O.C . 

ב. לקרוואן חייב להיות מסמך תקינה C.O.C  !!!   קרוואן בלי C.O.C , אין על מה לדבר

ג. באתר MOBILE.DE מחכים לך בכל יום אלפי קרוואנים חדשים למכירה. 

ד. יש המון בירוקרטיה ביבוא קרוואן לישראל, משרד התחבורה בראשות מר אבנר פלור סמנכ”ל תנועה, וגב עינת סגל מנהלת אגף רכב,  כהרגלם, עושים מאמצים כבירים להקשות על יבוא אישי של קרוואן. ואם אתה אלרגי לבירוקרטיה אז תקנה מיבואני הקרוואנים בארץ ותשכח מיבוא אישי של קרוואן. אבל אם אתה מוכן להתאמץ קצת בשביל הקרוואן שלך, ואתה מסוגל לדאוג בעצמך לאחזקה ותיקונים של הקרוואן (כמובן יש בעלי מלאכה לקרוואנים),  בעזרתי תוכל לייבא קרוואן לישראל וכמובן לחסוך לא מעט כסף.  אני מוציא עבורך רישיון יבוא אישי לשימוש פרטי או עסקי. אפשרי יבוא אישי לצורך עיסקי גם על שם חברה. אני מלווה אותך מהרכישה ועד שהקרוואן אצלך בחניה עם רישיון רכב קבוע. והכל תמורת 1,500 ש”ח + מע”מ. יבוא אישי של קרוואן רצוי שמישהו עם ניסיון ילווה אותך. 

קרוואן נגרר – חופשה עצמאית בישראל ובעולם, ביבוא אישי של קרוואן אפשר לחסוך לא מעט, וגם זמן אספקה יותר מהיר.

אישית אני אוהב קרוואן גרור אוהל

 1. יבוא אישי קרוואן CARAVAN  לצורך שימוש פרטי או יבוא אישי קרוואן ע”י עוסק או חברה לצורך העסק דומה ליבוא רכב, אבל יש הבדלים.
 2. רישיון ליבוא קרוואנים CARAVAN  נסמך על סעיף 31 (7) לחוק רישוי ושירותים במקצועות בענף הרכב .
 3. ניתן לייבא קרוואנים ביבוא אישי לצורך פרטי, ולייבא קרוואנים  CARAVAN לצורך עסקי עצמי.
 4. יבוא קרוואנים לצורך עסקי עצמי לא מחייב רישיון יבואן עד לכמות של 6 קרוואנים בשנה. אבל אסור למכור קרוואנים ביבוא אישי לצורך עסקי – עצמי  בשנה הראשונה ליבוא. 
 5. ניתן להשתמש בקרוואן לשימוש עסקי – עצמי     להשכרה, משרד, מגורים, פריסות בשטח, תערוכות, ואז מקבלים מע”מ בחזרה והכרה בהוצאות כולל פחת. 
 6. ניתן לעשות יבוא אישי של קרוואן לצורך עסקי – עצמי  גם ע”י חברה בע”מ.
 7. ניתן למכור קרוואן ביבוא אישי פרטי או  מסחרי רק לאחר שנה. 
 8. יבוא קרוואנים לצורך מכירתם מחייב רישיון יבואן מסחרי, דהיינו, רישיון יבואן ישיר, יבואן עקיף או יבואן זעיר. 
 9. יבואן ישיר של קרוואנים, בפועל לא קיים, שכן זה מחייב מערך שלם של מוסכים וחלקי חילוף. יבואני הקרוואנים הישירים החזירו את רישיון יבואן ישיר שלהם כדי לא לעמוד בתנאים, ולפני שהחזירו קיבלו רישיון יבואן עקיף. וכך קורה שבישראל יש כמה יבואנים עקיפים ליצרני קרוואנים שונים אבל אין יבואני קרוואנים ישירים. ואם אתם רוצים כעת לבקש רישיון עקיף ליבוא קרוואנים, או יבואן זעיר ליבוא קרוואנים  לא תקבלו, כי אין יבואן ישיר. אבל מי שהתכוון להיות יבואן ישיר של קרוואנים זה בהחלט אפשרי ואני מניח שאפשר לקבל החרגה מהנוהל הרגיל. 
 10. למרות שיש התעוררות גדולה בשוק הקרוואנים בישראל, כמו בכל העולם, בגלל משבר הקורונה, משרד התחבורה , וכהרגלו, לא  הסדיר כנדרש את תחום יבוא אישי קרוואנים וגם לא יבוא מסחרי קרוואנים, כמו לדוגמה אסור לייבא קרוואנים בני יותר משנה, ואסור לייבא קרוואן אספנות . נקווה שהשרה החדשה מרב מיכאלי תעשה משהו בתחום הקרוואנים, ואם לא הרי אאלץ לעתור נגדם כדי להסדיר את תחום יבוא קרוואנים CARAVAN לישראל. 

 11. לקרוואן, כמו כל רכב אחר, חייבים בסופו של תהליך היבוא, להוציא רישיון רכב. ובכל שנה צריך לעשות טסט לקרוואן במכון רישוי.       דוגמה רישיון רכב קרוואן – גרור מגורים סגור

 12. לצערי משרד התחבורע במהלך שלא פורסם בציבור , הצליח לשנות את הנוהל כך שקרוואן ביבוא אישי מקבל רישיון זמני רק ל – 48 שעות לצורך בדיקות וטסט בלבד.  הגשתי עתירה מינהלית נגד המרושעים      רישיון רכב זמני ל – 48 שעות קרוואן ביבוא אישי דוגמה . כדי להוציא את הרישיון הזה יש להגיש בקשה מקוונת באתר משרד התחבורה לרשום “רישיון רכב זמני 48 שעות ” קרוואן ביבוא אישי. צריך לצרף את הצהרת היבוא ולרשום את מספר  השלדה של הקרוואן ביבוא אישי . חייבים להוציא רישיון רכב לקרוואן ביבוא אישי לצורך הוצאת ביטוח. 

 13. דוגמה נספח לרישיון רכב של קרוואן   – חייב להיות צמוד לרישיון רכב קרוואן. 
יבוא אישי קרוואן HOBBY 660 על הירדן ליד גשר הפקק

 

קרוואן הובי HOBBY דגם 660WFU יבוא אישי –  ליד גשר הפקק

רוצה להיות יבואן מסחרי של קרוואנים – CARAVAN, אני לשירותך. תהליך יותר מסובך ויותר יקר אבל בסופו של יום הכל אפשרי.  

יבוא אישי קרוואנים CARAVAN פרטי ועסקי 

 1. יבוא אישי קרוואן דומה ליבוא אישי של גרור / נגרר  בסיווג כלי רכב O
 2. קרוואן במשקל כולל עד 750 ק”ג סיווג כלי רכב  1 O
 3. קרוואן במשקל כולל עד 3,500 ק”ג סיווג כלי רכב 2 O
 4. קרוואן במשקל מעל 3.5 טון אסור ביבוא אישי, לפי מיטב ידיעתי.
 5. גרירת קרוואן – רישיון נהיגה B קרוואן עד 1.5 טון, קרוואן מעל 1.5 טון צריך רישיון C .
 6. פרט מכס 8716100000/2
 7. מכס על יבוא אישי קרוואנים מאירופה ארה”ב פטור, ארץ אחרת  12%
 8. מע”מ משלמים 17% . ניתן לקבל החזר אם מיועד לעוסק לצורך השכרה או צורך אחר. כאמור ניתן לייבא קרוואן לשימוש עיסקי הן כעוסק והן כתאגיד. (יבוא אישי של רכב מסוג אחר ע”י תאגיד אסור, אלא אם יש רישיון יבואן)
 9. בקשת רישיון יבוא אישי  לקרוואן – טופס מקוון . תרשמו בגוגול ותגיעו לטופס באתר משרד התחבורה.
 10. בהזדמנות זו חייב לציין לטובה את גב’ כרמית אפלמן – מנהלת תחום יבוא היא עונה על כל שאלה במהירות הבזק, ממש לא יאומן. אני מכיר אותה שנים ותמיד היא נותנת שירות בצורה מופתית. המייל שלה מפורסם באתר משרד התחבורה [email protected] . טלפון תשכחו מזה! בתחום יבוא לא מאמינים בטלפונים. אתם יכולים להשאיר הודעה במוקד הטלפוני של משרד התחבורע 5678 * ואולי יחזרו אליכם.
 11. בקשת רישיון יבוא לקרוואן עבור העסק ניתן באמצעות יבוא מסחרי של כלי רכב – רושמים יבוא מזדמן.
 12. קרוואן לעוסק השכרה / אחר – חייבים לציין את הייעוד שלו בהערות, רצוי גם לבדוק עם מע”מ מראש.
 13. דרישות תקינה אירופאי  C.O.C   למרכב   +  אישור WVTA  למבנה . ראה דוגמה למטה 3 עמודים
 14. WVTA זה מספר תקינה של המבנה ובלעדיו לא תקבלו אישור.
 15. WVTA מספר לדוגמה ראה למטה מסומן באדום e13*2007/46*1206*17
 16. קרוואן תקינה אמריקאית  נדרשת מדבקה  DATA PLATE + עמידה של בלמים+ תאורה ומכלול ריתום ע”פ התקינה האירופאית.
 17. חייבים לצרף שרטוט ותמונה
 18. מהנדס עמירם בן חיים ממונה בתחום תקינה על רישיונות יבוא לקרוואנים, הוא אחד מנותני השירות והאנשים היותר נחמדים, יותר סבלניים שפגשתי מחיי. למרות שמסיבות לא מובנות עשיתי שגיאות בהגשת בקשת רישיון היבוא, מהנדס עמירם בן חיים בסבלנות אינסופית הסביר לי ותיקן אותי [email protected] טלפון 03-5657134 .
 19. לאחר הגעת הקרוואן לארץ בדיקת מעבדה מוסמכת אם צריך להכין אב טיפוס מחיר כאלפיים שקלים ואח”כ משרד התחבורה מוציא הוראת רישום. לא תאמינו האב טיפוס צריך לעבור בדיקה נוספת ע”פ הוראת הרישוי שנעשתה על סמך בדיקת אב טיפוס לאותו קרוואן בדיוק. לך תבין את משרד התחבורה.
 20. אם יש אבטיפוס צריך לבקש בדיקת התאמה להוראת רישום.
 21. משרד התחבורע בשיגיוניותיו הרבים מכריח לעשות אבטיפוס גם לקרוואנים באותו דגם אבל בורסיה או וריאנט שונים . ככה יש יותר בירוקרטיה וזה טוב למשרד התחבורע אבל רע למדינת ישראל, אמר זאת פרופסור זליכה בדוח המפורסם שלו.  
 22. אורך קרוואן לא יותר מ – 12 מטר –  תקנה 313 (א)(3)(ה)
 23. אורך שלוחה אחורית ללא הגבלה   תקנה 313(ב)
 24. כושר תמרון תקנה 313 (ג)
 25. חשוב מאוד לא לעשות כל שינוי מבנה בקרוואן!!! זה אסור וגם המעבדה תפסול לכם את הקרוואן.
 26. אני לשירותכם כדי ללוות אתכם לאורך כל הדרך כולל מענה לכל שאלה , הסבר על הנהלים, המלצות למשלחים הובלה יבשתית / ימית כולל עמיל מכס ואחרי השחרור אני אעזור לכם להוציא רישיון רכב זמני כדי שתוכלו לקחת את הקרוואן הבייתה ולהמתין למעבדה שתבדוק אותו. מחיר לקרוואן אבטיפוס 1,500 ש”ח, לקרוואן שיש לו אבטיפוס 1,000 ש”ח בתוספת מע”מ כמובן. אתם משלמים את כל ההוצאות ישירות לספקים השונים.
 27. יבוא מסחרי המצריך הכנת מסמכי תקינה “REGISTRATION REQUIREMENTS ” אני גובה 3,000 ש”ח + מע”מ .
 28. החלום שלי חניון קרוואנים קטן על חוף ים המלח, אבל הרשעים במשרד התיירות ובממ”י לא ייתנו לי להגשים את החלום. הם שולחים אותי לרשעות הטבע והגנים בצומת הערבה. הרבה רשעים יש לנו במדינה הקטנה שלנו, ועבדכם הנאמן נאלץ להילחם בהם כל הזמן. אבל אני אופטימי יום יבוא יהיו לנו מנהיגים שיקטינו את הבירוקרטיה ויאפשרו לי או לנכדיי להגשים את החלום – חניון קרוואנים קטן על חוף ים המלח.
 29. רוצה לייבא קרוואן יש המון בירוקרטיה אני אשמח ללוות אותך לאורך כל הדרך. להלן נוהל יבוא קרוואנים שהכנתי תודות לניסיוני בנושא, והצעת מחיר .
   

דוגמה רישיון רכב קרוואן - גרור מגורים סגור נגרר
דוגמה רישיון רכב קרוואן – גרור מגורים סגור נגרר
דוגמה נספח ל רישיון רכב קרוואן – גרור סגור למגורים

 רשימת עסקים תיקון ייצור יבוא קרוואנים

יש הרבה יצרני קרוואנים בעולם להלן יצרני קרוואנים שיובאו לישראל , עבדכם הנאמן הכניס לרשימה יצרן קרוואנים אנגלי BAILEY  אבל ביום שבאנו למשוך את הקרוואנים היצרן התחרט, לא רצה למכור ישירות לישראל והעביר את הקרוואנים ללקוח אחר. כמובן שיצרן הקרוואנים גרם עגמת נפש ללקוח שלי, אבל עלויות התביעה היו גדולות ולכן לא הלכנו על תביעה. 

רשימת יצרני קרוואנים  גרור מגורים סגור   – רשימת תוצר קרוואן  ושם יצרן  קרוואן מערכת שער עולמי  לצורך שידור בקשת רישיון יבוא לקרוואן ביבוא אישי / עסקי / מסחרי 

21-070 רשימת תוצר בעברית ושם יצרן קרוואנים רשומים במערכת שער עולמי

HOBBY CARAVAN GERMANY

LMC CARAVAN GERMANY

BURSTNER CARAVAN GERMANY

BARSTNER CARAVAN

CARAVELAIR CARAVAN

NIEWIADOW CARAVANS

STERCKEMAN CARAVANS

L.M.C CARAVANS

DETHLEFFS CARAVANS

TABBERT CARAVANS

LA CARAPATE CARAVANS

TRIGANO CARAVANS

HYMER CARAVANS

ERIBA CARAVANS

FAMILIA CARAVANS 

ADRIA CARAVAN SLOVENIA

KRONINGS CARAVAN DENEMARK

CACHMAN CARAVAN UK

BAILEY CARAVAN UK

יש אינספור יצרני קרוואנים בעולם כולל תורכיה וסין אבל בד”כ אין להם אישורי תקינה ולכן אסורים ביבוא לישראל.  יבוא קרוואנים לישראל רק כאלה שיש להם תקינה אירופאית או אמריקאית. 

כדי לייבא קרוואן מאירופה , חייבים אישור תקינה באמצעות טופס  COC 

לחץ לדוגמה COC קרוואן ביבוא אישי  HOBBY

COC דוגמה קרוואן ביבוא אישי  תוצר סוויפט אנגליה

COC דוגמה קרוואן ביבוא אישי תוצר טריגונה צרפת מכונה שטרקמן

COC דוגמה קרוואן ביבוא אי רישי אלדיס אנגליה

COC דוגמה קרוואן ביבוא אישי תוצר הובי גרמניה