בתי מכס בישראל

לא פגשתי במשך כל חיי (אני בן 70) איש מכס בישראל שיהיה נחמד ולבבי! בד"כ אנשי המכס בבתי המכס מתנהגים אליך כמטרד, ויש פעמים שעובדי המכס מתנהגים אליך כאל עבריין פושע וגנב. כמו הרבה משרתי ציבורי אנשי המכס בישראל לא מבינים כי תפקידם כמשרתי הציבור זה להיות נחמד ולגלות אמפטיה לציבור וגם אם הוא לכאורה מנדנד ומפריע למנוחתם, ולא להשתמש בסמכות באופן שרירותי ולא נחמד. דוגמה לכשל של אנשי המכס לתת שירות זו העובדה שכדי למצוא את אמצעי הקשר אליהם צריך להשקיע מאמץ רב, ולבסוף כדי למצוא אמצעי קשר לבתי מכס נפלתם על האתר שלי ולא על אתר מינהל המכס. ראו להלן רשימת בתי מכס בישראל.

בימי חיי פגשתי אנשי מכס רבים אנושיים ואמפטיים, אבל כולם לא היו בישראל. גרתי שנה בלונדון ושנה בארה"ב ונדרשתי ללכת למכס לשחרר סחורות או ציוד אישי שלי, ובכל הפעמים נתקלתי "בתופעת טבע" איש מכס נחמד. ובכן זה לא יקרה בקרוב בישראל כי את השרים הממונים, והפקידים הבכירים הציבור לא מעניין אותם ואם משרת הציבור בבית המכס דואג לציבור, מה שמעניין אותם זה רק אם משרת הציבור נאמן לשר או לפקיד שמינה אותו.

המהפכה בשירות הציבורי חייבת לבוא בכל השירות לא רק בבתי המכס. צריך להעיף הביתה את מירי רגב ודומיה שלא מבינים מהחיים שלהם בתפקיד ולא אכפת להם מהציבור, ואת כל המוכסים בבתי המכס שלא מתנהגים יפה לציבור.

הסרת הגבלת מכס ברישיון רכב    – יש לשלוח מייל לבית המכס הקרוב אליכם לצרף רישיון רכב ולבקש להוריד הגבלת מכס. אפשר ללכת פיזית או בטלפון או בלינק

https://govforms.gov.il/mw/forms/[email protected]#!customerDetails

לשירותכם רשימת בתי מכס בארץ ואמצעי קשר למחלקות מכס יבוא אישי.  אנא אם מצאתם טעות בכתובות או אמצעי קשר של בתי המכס נא להודיע לי.