מערכת מסלול היא תוכנה ממשלתית המאפשרת לכל היבואנים והיצואנים בישראל, ובכלל זה מייבא רכב ביבוא אישי , או מייבא קרוואן ביבוא אישי, הן לצורך שימוש אישי, והן לצורך שימוש עסקי, להגיש בקשות לרישיונות יבוא אישורי יבוא ויצוא וכל האישורים הנדרשים מרשויות שונות.

בקשות ורישיונות במערכת מסלול יש למלא בטופס מקוון, לדוגמה ביבוא אישי לרכב , יש לרשום בגוגול – טופס מקוון בקשה לרישיון יבוא רכב ביבוא אישי.

לגבי בקשה ליבוא אישי של קרוואנים לשימוש עסקי ניתן להשתמש גם בטופס מקוון – בקשה ליבוא מסחרי של כלי רכב. אי אפשר להשתמש בטופס הזה ליבוא אישי של רכב למטרות פרטיות.

מערכת מסלול מאפשרת לכל הרשויות הקשורות לעניין, מצד אחד אלה שנותנות רישיונות ואישורים ומצד שני המכס להיות מעודכנים באופן מקוון "און ליין". זו בהחלט קפיצת מדרגה ענקית בשירות הממשלתי. בעבר כל הרישיונות והאישורים היו נעשים באופן ידני ומכבידים מאוד על כל הנוגעים בדבר. במיוחד מייבא רכב בייבוא ומייבא קרוואן ביבוא אישי שתמיד נמצאים בתחתית סולם החשיבות של משרתי הציבור.

מערכת מסלול מאפשרת גם למבקשים להתעדכן היכן נמצאת הבקשה.

בהזדמנות זו תודה רבה לממשל זמין משרדי הכלכלה התחבורה האוצר המכס וכל הרשויות שהשתתפו בהקמת מערכת מסלול. כל הכבוד !

לצערם של אזרחי מדינת ישראל אין הסבר אנושי איך ממלאים את הטופס ולכן אם עושים טעויות צריך להסביר לרשות הממונה שאין הסברים. חבל שכל היוזמים של המערכת לא מצאו לנכון להנגיש את המערכת גם לאזרח הקטן.

בתחתית הדפים יש קישור לתמיכה טכנית, הם בסוף עונים.

עבדכם הנאמן מוטי בר-נס לשירותכם בכל שאלה , אנא לשלוח לי שאלות רק בווטאסאפ 050-9009700 או במייל [email protected] ואני אעשה כמיטב יכולתי .